אף אחד לא יכול לתמחר את השירותים שלך במקומך

הדס קלנר,
יוצרת תוכן בווידאו ומרצה על שיווק יצירתי בעזרת סרטונים.

להורדת המדריך לסוגי סרטונים מנצחים

ממש החודש הקהילה שלי בפייסבוק חוגגת 5 שנים.

מאחר והקהילה פעילה מאוד מהרגע הראשון זה אומר שכבר 5 שנים אני מנהלת קבוצה פעילה במיוחד של בעלות עסקים, מה שנותן לי נקודת מבט רחבה על הדילמות והסוגיות שמעסיקות בעלות עסקים.

 

בכל השנים האלה עלו בקבוצה פוסטים בנושאים הכי מגוונים ומשונים שתצליחו לחשוב עליהם, ובין כל הנושאים האלה יש נושא אחד שתמיד מתבלט לרעה בכך שהוא נותר ללא מענה או ללא מענה מספק – וזה נושא התימחור.

הקבוצה המהממת שלי! עיצוב לוגו: קארין גל

לדעתי מעולם לא קרה שמישהי ביקשה לדעת כמה היינו משלמות על השירות שלה וקיבלה תשובה קונקרטית, יותר מזה – הפוסטים האלה הרבה פעמים נשארים בלי תגובות, ומי שנמצאת בקהילה שלי יודעת שזה נדיר לשאול שאלה ולא לקבל תשובה.

אבל למה זה ככה? למה נושא התימחור הוא כזה טאבו?

אז האמת שהתשובה פשוטה, ענייני כספים זה באמת נושא שהשיח סביבו מאוד טעון אבל כאן הסיבה היא אחרת:

אף אחת לא יכולה או רוצה לשבור את הראש במקומך על התימחור שלך.


להיות בעלת עסק זה קצת כמו להיות אמא, לא משנה כמה תנסי להתכונן אי אפשר להבין מראש עד כמה זה מורכב וקשה, ותימחור זה אחד הנושאים הכי מורכבים ומעצבנים שצריך להתעסק בהם בניהול עסק, לא רק זה זאת גם התעסקות שלעולם לא תיגמר כי התימחורים שלנו משתנים ומתעדכנים כל הזמן.

הצעת המחיר הראשונה שלי להפקת סרטון תדמית!

יש לך שירות חדש לתמחר?

רוצה להבין אם המחירים שלך מותאמים למצב בשוק?

לחפש את התשובה אצל קולגות/לקוחות פוטנציאליות בפורמט ציבורי כמו קבוצה זאת לא הדרך לעשות את זה, כלומר את יכולה לנסות אבל כנראה שלא תקבלי מענה, ובינינו – זה גם לא מוציא אותך טוב משלל סיבות.

מאמר הבא – השיטה שלי לתמחור שירותים.

אולי יעניין אותך גם...

דילוג לתוכן